W dzisiejszych czasach posiadanie swojego samochodu jest bardzo powszechne i nikogo to nie dziwi. Oznacza to przede wszystkim niezależność, ponieważ nie trzeba nikogo prosić o przysługę. Po prostu jest potrzeba to wsiada się za kierownicą i się jedzie do celu. Ponadto pozwala to zaoszczędzić czas. Jednak niestety nie każdego stać na posiadanie samochodu. W niniejszym artykule zostaną przedstawione dwie możliwości pozyskania samochodu. Pierwszy to wynajem z oc sprawcy, a drugi to wypożyczalnia samochodów.

Wypożyczalnia samochodów Wrocław Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

Jeśli chodzi o wynajem z oc sprawcy to jest to bardzo dobry sposób na uzyskanie samochodu. Taka możliwość występuje gdy samochód, którym się dotychczas jeździło uległ uszkodzeniu. Wtedy to można starać się o samochód zastępczy czyli wynajem z oc sprawcy. Na czym to polega? Chodzi o to, że kosztami wypożyczenia auta obciąża się polisę OC sprawcy zdarzenia. Jest to dość rozsądne rozwiązanie, gdyż w ten sposób nie trzeba się bać, że poniesie się dodatkowe koszty za wynajem auta. Wszystko pokryje ubezpieczyciel sprawcy i to nie ważne czy poszkodowany prowadzi swoją firmę czy nie. Należy jednak przed wynajmem zorientować się ile ubezpieczyciel pokryje, tak aby nie była to za duża kwota.
Drugim sposobem jest wypożyczalnia samochodów. To również nie jest złym pomysłem. Często decydują się na ten krok osoby nie tylko, które oddały swój samochód do warsztatu, ale takie których nie stać na kupno nowego auta. Jednak takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Największą wadą jest fakt, iż wypożyczalnie samochodów wcale nie należą do tanich. Dlaczego tak jest? A dlatego, iż w cenie jest nie tylko wysoki koszt najmu ale i dodatkowe opłaty za różnorodne rozwiązania. Dodatkowo kwota jaką trzeba będzie zapłacić za wynajem auta uzależniona jest od różnych czynników, między innymi od rodzaju aut, terminu i miejsca wypożyczenia oraz zwrotu pojazdu.

Czy warto korzystać zarówno z wypożyczalni samochodów jak i wynajmu z oc sprawcy? Jak najbardziej. Chociaż na pewno jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy to jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem z oc sprawcy.

wynajem samochodów wrocław

Wypożyczalnia samochodów Wrocław Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

Dlaczego? Dlatego, że to nie poszkodowany ponosi koszta ani jego ubezpieczyciel, a ubezpieczyciel sprawcy. Jednak aby do tego doszło należy niezwłocznie pamiętać, iż nie można wybierać drogiej wypożyczalni. Skutkiem takiej decyzji może być fakt, że ubezpieczyciel w takim przypadku nie zwróci wszystkich kosztów najmu,. Czasami też może odmówić spłacenia całości. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji była by sytuacja, w której ubezpieczyciel jasno i czytelnie informuje z góry, jakie stawki za wynajem będzie honorować. Jeśli chodzi o wypożyczalnię samochodów to jest to korzystne tylko wtedy, gdy wybierze się tą opcję jako ostateczną i to na jakiś krótki wyjazd. Na dłuższe się po prostu nie opłaca, gdyż opłaty wyniosą więcej aniżeli jechało by się innym samochodem bądź na przykład pociągiem. Warto się zatem zastanowić jak tymi wariantami. Poczytać w internecie, zasięgnąć porady u profesjonalistów. To nie zaszkodzi a może tylko pomóc podjąć decyzję.